Kwiaty w biurze

Kwiaty w biurze
Regulują wilgotność powietrza, dostarczają tlenu, likwidują szkodliwe jony pochodzące z urządzeń biurowych, nadają wnętrzu stylu i korzystnie wpływają na samopoczucie. Takie są właśnie rośliny i dlatego powinniśmy się otaczać nimi również w miejscu pracy.

Najlepsze rośliny biurowe

Biuro to miejsce, w którym powinny znaleźć się rośliny łatwe w uprawie, intensywnie zielone i zdrowe dla otoczenia. Dobrze w tej roli sprawdza się palma chamedora o intensywnie zielonych liściach. Troszkę trudniejsze w uprawie, ale efektowne i zdrowe są paprocie. Z kolei draceny i juki nie wymagają zbyt częstego podlewania i specjalnej pielęgnacji. W ciemniejszych biurach dobrze sprawdzi się figowiec, doskonała jest też zielistka. Popularne są też sansewierie i monstery.

Biuro a zdrowie

W biurze spędzamy wiele godzin każdego dnia. Dlatego wybrać należy dobre oświetlenie, drewniane meble, podłogi drewniane warszawa, a także rośliny. Bluszcz, areka, skrzydłokwiat, fikus benjamina i inne pochłaniają nie tylko dwutlenek węgla, ale też związki formaldehydu, ksylenu, oktanu, benzenu, toluenu i innych substancji chemicznych, które znajdują się w naszym otoczeniu.

Biuro w stylu urban jungle

Od pewnego czemu modnym trendem jest tzw. urban jungle, a więc zielone kompozycje w typowo miejskich wnętrzach. Najlepiej do takich kompozycji wykorzystać rośliny egzotyczne przywodzące na myśl tropiki. Świetnie współgrają one zarówno w pomieszczeniach jasnych, jak i ciemnych. Chcąc zaaranżować biuro inspirując się urban jungle, warto sięgnąć po wspomniane już fikusy, skrzydłokwiaty, bluszcze, monstery, ale też po filodendrony, difenbachię, oleandry, zielistki, rośliny typu senecio, sukulenty, epipremnum, plamiste begonie np. begonia maculata i wiele innych roślin. Jeśli chcemy wprowadzić trochę kolorów to doskonale sprawdzą się orchidee, kwitnące kaktusy, anturium i inne rośliny pokojowe.

Urządzanie biura z wykorzystaniem roślin, drewna i innych naturalnych materiałów, a także stosowanie barw natury, to doskonała strategia i sposób na urządzenie wyjątkowego miejsca pracy!