zdrowie

Większość Polaków uważa, że odżywia się zdrowo, zapewniając sobie właściwie zbilansowane posiłki. Tymczasem badania pokazują, że aż połowa Polaków je co najmniej kilka razy w tygodniu słodycze, co piąty Polak nie je śniadań, a tylko 5% naszych rodaków je warzywa kilka razy dziennie. Co więcej tylko co dziesiąty Polak je pięć posiłków dziennie. Okazuje się więc, że znamy zasady zdrowego żywienia ale ich nie respektujemy.

Podstawowe błędy żywieniowe

Jemy za dużo smażonego mięsa, smażymy na smalcu będącego źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych, używamy dużo soli, chętnie sięgamy po fast foody i słodycze. Z kolei w diecie brakuje odpowiedniej ilości warzyw, nabiału, ryb, pełnego ziarna. Za dużo jemy produktów wysoko przetworzonych, a za mało surowych produktów i tych gotowanych na parze. Popularne jest białe pieczywo, ziemniaki, słodkie i słone przekąski. W efekcie dostarczamy mało składników odżywczych i błonnika, a pracujemy na wysoki poziom cholesterolu oraz na gromadzenie się toksyn w organizmie.

Lunch box

Jeśli nie mamy umiejętności kulinarnych lub czasu, by przygotowywać sobie odpowiednio zbilansowane posiłki to rozwiązaniem jest catering dietetyczny. Jest to najprostszy sposób, by bez wysiłku zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zaletą cateringu dietetycznego jest między innymi to, że możemy jeść właściwe posiłki niezależnie od sytuacji, a więc także w pracy. Bezpiecznie zapakowane i dostarczane każdego dnia, mogą nam towarzyszyć przez cały dzień.

Dietetyk

Jeśli korzystanie z cateringu dietetycznego jest dla nas opcją za drogą, to dobrze jest odwiedzić dietetyka. Ten przeanalizuje nasze potrzeby i stan zdrowia i pomoże wprowadzić odpowiednie nawyki żywieniowe. Zmotywuje też do trzymania się nowych zasad. Dietetyk może też ułożyć nam dokładny plan żywieniowy na każdy dzień. Uwzględni on naszą aktywność fizyczną, preferencje kulinarne, czas pracy, stan zdrowia, chęć odchudzenia się i wiele innych czynników. Dietetyk Lublin pomoże nam też pogodzić plan żywienia z pracą zmianową czy odrębnymi potrzebami żywieniowymi pozostałych członków rodziny.